כניסה להורים 

מאמר על משחקי ילדים
גמילה מחיתולים בתחילת שנה
מאמר על היעילות של בייבי אינשטיין ודומיו
מאמר על הלימוד הפורמלי בגן ורכישת הקריאה והכתיבה
מאמר האם לתקן שגיאות לשוניות של ילדים
יום השואה ויום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בגן.
מסיבת חנוכה בגן
יום התחפושות בגן

מסיבת חנוכה בגן

מסיבה בגן, כל מסיבה בגן, היא אירוע מרגש ומשלהב חושים, על אחת כמה וכמה מסיבת חנוכה. מסיבת חנוכה היא המסיבה הראשונה בגן הנחגגת עם ההורים ולילדים רבים היא המסיבה הראשונה שהם חוגגים במסגרת גן הילדים.
זאת ועוד, לאדם המבוגר יש תפיסה והבנה של מעבר הזמן (הגורמת לכך שגם החג הוא חלק משיגרה של שנה ולא יציאה מוחלטת מהשגרה) וזיכרונות מחגים קודמים. לילד בגיל הרך אין עדיין יכולות אלה ובעיניו החג הוא יציאה  מהמוכר, הבטוח.
אנו מחלקות את הילדים לשני קבוצות ולכל קבוצה מסיבה משלה.
אנו עשינו כך ממספר סיבות - למנוע מצב של צפיפות (יותר הורים מילדים), לתת לכל ילד את המקום שלו וכדי לאפשר הגעת שני בני הזוג למסיבה.
חשוב לזכור שמסיבה בגן צריכה להיות אירוע שמח בו הילדים ואתם ההורים נהנים יחד.
כל ילד מגיב בצורה שונה באירועים ומסיבות. הדבר תלוי בגורמים רבים - ישנם ילדים שנבהלים ונרתעים מנוכחות של מבוגרים לא מוכרים בגן, ישנם ילדים שהשינוי בשגרה והשינה בבית יסעיר אותם וישנם ילדים שעצם ההגעה בערב שוב לגן תבלבל אותם.  
הדבר החשוב לזכור שזה בסדר ולא להילחץ. רוב הילדים מסוגרים בתחילת המסיבה ולאט לאט "מתחממים" במהלך המסיבה.
אם זאת יש מספר דברים שאתם ההורים יכולים לעשות כדי להקל גם על ילדיכם וגם על ילדים אחרים –
 
בלי לחץ - חישבו על עצמכם – רוב האנשים אינם "מסמר המסיבה" ברגע שהם נכנסים לחדר. גם ילדים זקוקים לזמן הסתגלות למצב החדש ולא מוכר. אל תדחקו בהם.
 
הילד ביקש מוצץ -  
זה בסדר. מוצץ הוא חפץ בטוח המשרה ביטחון על הילד. בהמשך המסיבה אפשר לקחת את המוצץ אך אל תתעקשו ותקשו על הילד בכך שאתם דורשים ממנו דבר שמבחינה רגשית אינו יכול לוותר עליו.
 
שימרו על השקט והימנעו מפטפטת מיותרת  –  
עם המוסיקה וכל האנשים בגן גם כך יהיה רועש. אל תוסיפו לרעש.
 
 לא להביא אחים למסיבה או אורחים למסיבה
לא אחים גדולים, לא אחים קטנים , לא בני דודים , לא דודות ולא סבתות. אל תהפכו אותנו למכשפות או שומרות סף וכבדו את בקשתינו. יידענו אתכם יותר מחודש מראש וזה מספיק זמן למצוא סידור או בייביסיטר. 
 
·        במידה ושני בני הזוג מגיעים למסיבה, סכמו בבית על חלוקת תפקידים
במידה ושני בני הזוג מגיעים , במסיבה אחד מההורים יושב ופועל עם הילד ושני מצלם.
כך לילד יש תשומת לב מלאה של אחד מהוריו ועדיין יהיו תמונות לאלבום. כמובן שתמיד אפשר להתחלף בזמן המסיבה אך את השיחה מי יושב עם הילד ומי מצלם כדאי להחליט בבית ולא מעל ראשו של הילד.
 
 אל תאחרו למסיבה
קשה יותר להיכנס לאווירה באמצע הפעילות. שוב,
הילדים צריכים זמן להסתגל ולהיפתח למצב הלא מוכר.
 
פעילות המסיבה
הפעילות במסיבה מותאמת לילדים לפי גילם וההתפתחות שלהם. הפעילות היא פעילות הורים וילדים כך שגם להשתתפותכם הפעילה יש חשיבות רבה להצלחת המסיבה ולהנאתו של ילדכם ממנה. אנא שתפו פעולה עם הילדים. אנו, בשיתוף עם ורד המורה למוסיקה, משלבות במסיבה שירים חדשים עם שירים ישנים כך שאתם מוזמנים לשיר, למחוא כפיים ולשמוח אתנו.
 
 לבוש למסיבה
במסיבה הילדים פועלים, קופצים ורוקדים. יש פיתוי גדול להלביש את הילדים בצורה חגיגית במיוחד למסיבה. זה נהדר אך כדאי כמה ימים לפני המסיבה למדוד לילד את הבגדים ולוודא שאכן הבגדים נוחים לו , שאין תווית המציקה על העורף, שהנעליים של שבת לא גדולות מדי או קטנות מדי וכדומה. חבל לתסכל את הילד בגלל בגד. חשוב שגם לבושכם יהיה כזה המתאים לפעילות הורים וילדים – בגדים שבהם אתם יכולים לשבת על הרצפה עם ילדכם, לפעול עם ילדכם במרחב ולשבת בנוחות על הכיסאות הנמוכים בגן.
·        להחזיק בקבוק מים ליד הכיסא – חשוב לשמור בקבוק מים לידכם במסיבה כך שאם ילדכם יהיה צמא המים יהיו נגישים לו.
 
והעיקר, תיהנו מהילדים שלכם כמו שאנחנו נהנות!
18/5/2022 י"ז אייר ה'תשפ"ב
מאי 2022
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
אתר זה הינו חלק מפורטל גני הילדים  אתר הגננת - חיפוש גן ילדים, פעוטון וצהרון בסביבת מגוריך. כל המידע על גני ילדים, להורים ולגננות .      הוסף למועדפים ושתפ/י את חבריך ב-